MENÜ
Alışveriş Sepetiniz

İgdaş Kombi Değişim Formu

İgdaş Kombi Değişim Formu
Hızlı Onay -23 %
İgdaş Kombi Değişim Formu
  • Stok Durumu: Mevcut
  • Marka: İGDAŞ
  • Ürün Kodu: cihazbildirimigdas
  • Ücretsiz Kargo  
3.900,00TL
3.000,00TL
Vergiler Hariç: 2.542,37TL
272.36 TL'den başlayan taksitlerle Tüm Taksit Seçenekleri

İgdaş kombi değişim formu işlemi normal gaz açma prosedürü ile birebir aynıdır. Ücret buna göre verilmiştir.

Kombi montajı yaptırdınız fakat kombinizin garantisinin başlatılması için bu belgeye ihtiyacınız var ve montaj yaptırdığınız kişi veya kurumlar size bu belgeyi veremiyor. Bu onların yetkili olmadığı anlamına gelir. tarafımızla paylaşılan teknik bilgiler sonrası gerekli kontrollerin görüntülü olarak yapılmasını müteakip İgdaş sistemine elektronik imzalı olarak kombinizin değiştirildiğini bildirdiğimiz kombi değişim formu gönderilir. Onayı müteakip elektronik imzalı PDF dosyası tarafınıza gönderilir.


İgdaş kombi değişim formu

Bu formun üzerinde doğalgaz abonesinin ad soyad, adres ve iletişim bilgileri ile İgdaş tüketim numarası bulunmaktadır. Ayrıca hem eski hem yeni takılan kombinin markası, yoğuşmalı mı, konvansiyonel hermetik mi olduğu, kapasitesi, hangi mahalde takılı olduğu gibi bilgiler yer almaktadır. Bu bilgileri İgdaş onay mühendisi İgdaş sisteminde kayıtlı olan bilgiler ile karşılaştırarak kontrol eder uygun bulması halinde aynı şekilde elektronik imzalı olarak yetkili firmaya gönderir. Bu işlem ortalama 1 gün sürer. İgdaş kombi değişim formu onaylanmış olan müşterinin kombi montajı yapılarak form teslim edilir. İgdaş' dan gaz açma randevusu alınarak yetkili mühendis ile birlikte İgdaş nezdinde gaz açma işlemi gerçekleştirilir. Yetkili servise garantiyi başlatmak üzere haber verilmesi ile İgdaş yetkili firmanın işi tamamlanmış olur. Ancak aşağıda listesi verilen durumlarda İgdaş aboneden yeni bir proje isteyebilir.


  • Yeni kombinizin kapasitesinin eski kombinizden büyük olması
  • Eski kombinizin takıldığı yerin yeni kombinizin takıldığı yerden farklı olması
  • İgdaş arşivinde kayıtlı bir doğalgaz projenizin olmaması
  • Tesisatınızda İgdaş'a proje çizilmeden herhangi bir değişiklik yapılmış olması


gibi durumlarda İgdaş kombi değişim formunu reddederek yeni bir doğalgaz projesi isteyebilir. Yukarıdaki durumlara, sizin daha önce İgdaş'a haber vermeden yapmış olduğunuz bir değişiklik, dairenizin sizden önceki sahibinin habersiz yaptığı herhangi bir değişiklik ya da ilk onaylanan projenin sehven yanlış onaylatılmış olması sebep olabilir. Görünürde her şey olması gerektiği gibi olsa da kombi değişim formunun reddedilmesi gibi bir durum küçük bir ihtimal de olsa vardır. Özel bir durum nedeni ile Çatalca/ İstanbul için kombi değişim formu değil direk proje onaylatılması istenmektedir.


Aralık 2022' de mevzuatta yapılan değişiklik ile kombi değişikliklerinde gaz açma prosedürü yeni veya tadilat yapılmış bir tesisat/daire ile aynı olmuştur. Bu nedenle tesisatınızda güncel teknik şartnameye uygun olmayan herhangi bir durum olması halinde gaz arzınız yapılamaz.  Borunun gizlenmesi amacı ile tavan içine gömülmesi, tesisatta kaçak olması, mutfakta menfez olmaması vb. gibi

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi