MENÜ
Alışveriş Sepetiniz

Kombi

Kombi alırken dikkat etmeniz gereken şey ihtiyaçlarınız ve önceliklerinizdir. Bu öncelikleri belirledikten sonra kombi fiyatları araştırılmaya başlanmalıdır. Örneğin sıcak su ihtiyacınız. Günümüzde standart bir kombinin sıcak su kapasitesi 10~12lt/dk civarıdır. Bu aynı anda 1~2 musluktan sıcak su almanıza ancak yeter. Hatta çoğu durumda 2. musluk açıldığında sıcaklık aşırı derecede düşer. Bu bir seçim kriteri olabilir. Aynı anda iki yerde sıcak su ihtiyacı duyan bir kullanıcıysanız sıcak su kapasiteleri 14~22 lt civarında olan daha özel marka modelleri tercih edebilirsiniz. Evinizin büyüklüğü bir diğer kriterdir. Sayfalarımızda bulunan seçim kriterlerinden evinize en uygun kombi modellerini arayabilirsiniz. Genel olarak 160 m² ye kadar evlerde 20.000 kcal/h (24 kW) yoğuşmalı kombiler uygundur. Yine de tesisatınızın genel durumu, evinizin konumu, bulunduğunuz il hatta ilçe kapasite seçiminde belirleyici faktördür. 

En Uygun Kombi fiyatları

İhtiyaçlarınızı ve önceliklerinizi belirledikten sonra seçiminizi daraltmanız en uygun kombi fiyatlarını bulmanızı kolaylaştıracaktır. Fiyatına göre en iyi kombiyi seçmek için öncelikle satış sonrası servis hizmetlerini, ürün ömrünü, arıza sıklığını iyi araştırmak lazım. Bunu yaparken bir markanın satış rakamları ile bu şikayetleri oranlamak lazım. Doğaldır ki 100.000 adet satış rakamlarına ulaşmış bir markanın 1000 (%1) adet şikayeti, 5000 adet satmış kombi markalarının 100 (%2) adet kullanıcı şikayetine göre oransal olarak daha azdır. Bunun için kullanıcı yorumlarını incelemek bazen yanıltıcı olabilir, bu nedenle satıcınıza güveniyorsanız onun tavsiyelerini alabilirsiniz. Tabi bir de sitemizi inceleyebilirsiniz :)

Kombi Çeşitleri

Ülkemizde en çok satan kombi çeşitleri yoğuşmalı kombilerdir. Bununla birlikte gelişen teknoloji ile elektrikli kombi modelleri de artık daha çok tercih edilmeye başlamıştır. Kombiler kendisine verilen enerjiyi ısı enerjisine çeviren cihazlardır. Kombi çeşitleri de kombiye verilen enerjiye göre iki ana sınıfa ayrılır. Gaz yakıtlı kombiler kendisine verilen gazı (LPG veya doğalgaz olabilir) bir yanma odasında yakarak ısı enerjisine çevirir. Bir diğeri ise elektrik enerjisini ısı enerjisine çeviren elektrikli kombilerdir. Kombi çeşitleri aşağıda tabloya göre kategorize edilebilir. 


 • Gaz yakıtlı kombiler
 • Hermetik kombiler
  • Konvansiyonel kombiler
  • Yoğuşmalı kombiler
   • Tam yoğuşmalı (premix) kombiler
   • Yarım yoğuşmalı (condense) kombiler
 • Bacalı kombiler
 • Elektrikli kombiler

Yukarıda kategorize edilen gaz yakıtlı kombi modellerinden konvansiyonel kombilerin üretimi durdurulmuştur. Aşağıda diğer modeller ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.


Yoğuşmalı kombiler

Kullanıcıların bildiği hermetik kombi tanımı esas olarak doğru olsa da eksiktir. Hermetik olarak bilinen ve satışı durdurulan cihazlar esas itibari ile konvansiyonel hermetik kombilerdir. Hermetik kombiler yanma havasını çift cidarlı bir baca vasıtası ile dış ortamdan alan ortamdaki havayı kullanmayan kombilerdir. Hermetik konvansiyonel kombilerin üretimi ve iç piyasaya satışının durdurulması ile bilinirliği artan yoğuşmalı kombiler baca gazı ile birlikte atmosfere atılan su buharının gizli ısısından faydalanarak ön ısıtma yapan enerji verimliliği yüksek kombilerdir. Avrupa Birliği (AB) Enerji Verimliliği Politikaları doğrultusunda 21.04.2018 tarihinde ülkemizde satışı durdurulan bilinen adı ile hermetik kombilerin yerini almıştır. Yoğuşmalı kombiler de yoğuşma teknolojisine göre ikiye ayrılır. Tam yoğuşmalı kombiler ve yarım yoğuşmalı kombiler. Yarım yoğuşmalı kombilerde NOx oranı tam yoğuşmalıya göre daha fazla olduğundan ve 2019 yılında yayınlanan yeni bir genelge ile bu gaz salınımının sınırlarının yeniden belirlendiği bir durumda bazı üreticiler artık yarım yoğuşmalı cihaz üretimini de durdurmuştur. ECA, Warmhaus, Daikin bu üreticilerden birkaçıdır. Hali hazırda Demirdöküm, Baymak, Vaillant, Viessmann, Bosch, Protherm gibi markalar yarım yoğuşmalı kombi üretimine devam etmektedir. Ülkemizde en çok tercih edilen, en ekonomik kombi modelleridir.


Tam yoğuşmalı kombiler

Tam yoğuşmalı kombiler premix diye tabir edilen yoğuşmayı ana eşanjör içinde yapan düşük sıcaklık kombileridir. Tam yoğuşmalı kombiler maksimum verimi alabilmeniz için özellikle düşük sıcaklıklarda çalıştırılmalıdır. Aynı büyüklükteki mahalleri daha düşük sıcaklıkta ısıtabilmek için radyatör (petek) yüzey alanının büyük seçilmesi gerekir. Artan petek miktarı ile kalorifer tesisatı (boru çapları vs.) tasarımının da buna uygun planlanması gerekir. Tam yoğuşmalı kombilerde verim %108' e kadar çıkabilir. Burada bir parantez açmak istiyorum, bu yazıyı okuyan ve konuya biraz hakim birisinin "olur mu hiç öyle şey! %108 diye bir verim olamaz, verdiğimiz enerjiden daha fazlasını alamayız" dediğini duyar gibiyim. Doğru! Bu %108 verim sözü de reklamcıların oyunu. Hesaplara başlarken doğalgazın alt ısıl değerini, çıkarken üst ısıl değerini yazıp bir nevi hesap şaşırtma yapıyorlar. Neyse konumuz bu değil:) Sizin için en uygun tam yoğuşmalı kombiyi seçmek biraz güç olabilir. En ucuz tam yoğuşmalı kombi her zaman doğru tercih olmayabilir, eviniz, işyeriniz için en iyi kombiyi seçmek için her zaman fiyat-fayda durumunu gözetmelisiniz. Kombi seçiminin yanında bu kombi montajı için kimden, hangi kurumdan hizmet aldığınız da çok önemlidir. Önemsiz gibi görünen küçük  montaj hataları kombinizin doğru düzgün kullanılmadan arızalanmasına, kullanılamaz hale gelmesine daha da kötüsü sizin sağlık problemleri yaşamanıza neden olabilir. Alanında uzman, ilgili gaz dağıtım kuruluşundan (İstanbul için İGDAŞ) yetkili firmalardan, personelden bu konuda destek alabilirsiniz. Yazımızın devamında kombi seçimi yapılırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgi bulabilirsiniz. Yine de okumak için vaktiniz yoksa kombiofisi bu konuda eğitimli personeli ile size gereken yardımı yapacaktır. 


Yarım yoğuşmalı kombiler

Yarım yoğuşmalı kombiler bazı üreticiler tarafından üretilmese de hali hazırda bilinen çoğu marka fiyat rekabeti yüzünden yarım yoğuşmalı kombileri üretmeye devam etmektedir. Günümüz ekonomik şartlarında her zaman daha ucuz yoğuşmalı kombiler ilgi çekmeye devam etmektedir. Ama unutmayın fiyat-fayda! Birçok yarım yoğuşmalı kombi fiyatına hatta daha da ucuza gayet kaliteli tam yoğuşmalı kombi modelleri bulunmakta. Ucuz her zaman kötü değildir. Yarım yoğuşmalı kombiler yoğuşma teknolojisi olarak görece daha az maliyetli ve daha az verimli bir yöntem kullanılarak üretilir. Bu sebeple verimleri (aynı hesaplama yönetimi ile) %103 civarıdır. Ayrıca bu kombilerin üretim metotlarından sebep montajı ve montajının yapıldığı mahal ile ilgili bazı kurallara dikkat etmek gerekir. Bu kurallar ilgili gaz dağıtım kuruluşlarına göre farklılık gösterebilir. En uygun yarım yoğuşmalı kombi modelleri için teknik destek alabilirsiniz.


Bacalı kombiler

Bacalı kombiler yeni konutlarda artık kullanılmamaktadır. Eski mevcut bacalı cihazların da hermetiğe dönmesi için İgdaş kamuoyu çağrısı yapmaktadır. Bacalı cihazlar karbonmonoksit zehirlenmesi riski taşıdığı için günümüzde tercih edilmemektedir. Mevcutta bacalı kombi kullanan tüketiciler kombi değişimi yapmak istediğinde tercihini yine bacalı kombiden yana kullanmak isteyebiliyor (mevcut bacalı kombinin takılı olduğu mahalin hermetik baca çıkışına müsait olmamasından sebep evlerinde tadilat yapılmasını istemedikleri için). Uygulamada yaşanan zorluklar ve gaz dağıtım kuruluşunun bu cihazların kabulünde istedikleri neticesinde genelde bacalı kombi seçmek, yoğuşmalı kombiye geçilmesi için evde yapılacak tadilattan daha pahalıya gelebiliyor. Eğer bacalı cihaz kullanıyor ve değişimde yine bacalı kombi istiyorsanız online satın almak kötü bir fikir olabilir. Bunun için bizimle iletişime geçerek keşif istiyeblirsiniz. İstanbul ilinde ücretsiz keşif hizmetimiz vardır.

Günümüzde kombiye benzer duvara asılabilen duvar tipi kazanlar da bulunmaktadır. Bunları kombi cihazları ile karıştırmamak gerekir. Bu cihazlar daha ziyade yüksek kapasite gerektiren çok katlı binalarda ve/veya standart bir kombinin ısıtma gücünün yetmediği durumlarda kullanılan eskiden bildiğimiz yer tipi kazanların duvara asılabilen tipleridir. Bu tip duvar tipi kazanlarda baca uygulamaları akredite baca imalatçıları tarafından yapılmalı ve imalatı yapılan bu baca yine akredite bir muayene kuruluşu tarafından onaylanmalıdır.


Elektrikli Kombiler

Elektrikli kombiler doğalgazın henüz ulaşmadığı yerlerde, bazı durumlarda da gaz yakıtlı kombilerin baca çıkışlarının problemli olduğu yerlerde tercih edilebiliyor. Özellikle doğalgazın olmadığı durumlarda LPG ile çalışan kombilere göre ciddi anlamda daha tasarrufludur. Gelişen teknoloji ile verimleri gaz yakıtlı yoğuşmalı kombileri yakalamış hatta geçmiştir.  Doğalgazın olmadığı yerlerde elektrikli kombiler alternatifsiz en kombi modelidir. En iyi elektrikli kombi modellerini sitemizde bulabilirsiniz. Seçiminize yardımcı olmamızı isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.


Demirdöküm Atron Condense 24 kW Yoğuşmalı Kombi
-13 %
Brand: Demirdöküm Model: ddatroncondense24
Demirdöküm Atron Condense 24 kW Yoğuşmalı Kombi yenilenen yoğuşmalı kombi teknolojisi ve özel tasarım soğutmalı brülörü sayesinde ErP yönetmeliğine uygundur. Düşük emisyon salınımı sayesinde daha çevrecidir. Reküpatörde gerçekleşen yoğuşma sayesinde yüksek tasarruflu ve bütçe dostudur. 20 ..
23.550,00TL 20.600,00TL Vergiler Hariç:17.457,63TL
Demirdöküm Nitromix P 24 Tam Yoğuşmalı Kombi
-17 %
Brand: Demirdöküm Model: ddnitromixp24
Demirdöküm Nitromix P 24 Tam Yoğuşmalı Kombi 24, 28 ve 35 kW kapasite seçenekleri ile %109*  yoğuşma verimine sahiptir. Premix eşanjör sistemi, akıllı ısıtma sistemi, OPF üretim teknolojisi ile yüksek kalitede üretilmiştir. Modülasyonlu fanı sayesinde yüksek verimli ve sessizdir. Düşük yak..
33.300,00TL 27.500,00TL Vergiler Hariç:23.305,08TL
Demirdöküm Nitromix P 28 Tam Yoğuşmalı Kombi
-18 %
Brand: Demirdöküm Model: ddnitromixp28
Demirdöküm Nitromix P 28 Tam Yoğuşmalı Kombi 24, 28 ve 35 kW kapasite seçenekleri ile %109*  yoğuşma verimine sahiptir. Premix eşanjör sistemi, akıllı ısıtma sistemi, OPF üretim teknolojisi ile yüksek kalitede üretilmiştir. Modülasyonlu fanı sayesinde yüksek verimli ve sessizdir. Düşük yak..
36.250,00TL 29.600,00TL Vergiler Hariç:25.084,75TL
Demirdöküm Nitromix P 35 Tam Yoğuşmalı Kombi
-11 %
Brand: Demirdöküm Model: ddnitromixp35
Demirdöküm Nitromix P 35 Tam Yoğuşmalı Kombi 24, 28 ve 35 kW kapasite seçenekleri ile %109*  yoğuşma verimine sahiptir. Premix eşanjör sistemi, akıllı ısıtma sistemi, OPF üretim teknolojisi ile yüksek kalitede üretilmiştir. Modülasyonlu fanı sayesinde yüksek verimli ve sessizdir. Düşük yak..
37.400,00TL 33.400,00TL Vergiler Hariç:28.305,08TL
Doğalgaz Projesi
Hızlı Onay -22 %
Brand: İGDAŞ Model: dogalgazprojesi
İstanbul'da yeni daire aldınız ve doğalgaz projesi ihtiyacınız var. 7000480 yetki numarası ile İgdaş yetki belgeli firmayız. Doğalgaz Projesi FiyatlarıTesisatınızdaki doğalgaz hortumlarının takılı olmaması, sayaç yerinizin hazır olmaması, kombinizin takılı olmaması gibi durumlar söz konusu olab..
5.100,00TL 4.000,00TL Vergiler Hariç:3.389,83TL
ECA Calora Premix 24 HM Tam Yoğuşmalı Kombi
-11 %
Brand: ECA Model: calorapremix24HM
ErP Uyumlu, 17 Farklı Emniyet Sistemili ECA Calora Premix 24 HM Tam Yoğuşmalı Kombi • Sessiz çalışma (49 dB)• ErP - A enerji verimlilik sınıfı (ErP yönetmeliğine uygun)• Minimal boyutları ile kullanım alanından tasarruf• Doğalgaz ve LPG ile kullanım imkanı• Homojen yanma sağlayan brülör ta..
25.900,00TL 23.050,00TL Vergiler Hariç:19.533,90TL
İgdaş Kombi Değişim Formu
Hızlı Onay -23 %
Brand: İGDAŞ Model: cihazbildirimigdas
İgdaş kombi değişim formu işlemi normal gaz açma prosedürü ile birebir aynıdır. Ücret buna göre verilmiştir.Kombi montajı yaptırdınız fakat kombinizin garantisinin başlatılması için bu belgeye ihtiyacınız var ve montaj yaptırdığınız kişi veya kurumlar size bu belgeyi veremiyor. Bu onların yetkili ol..
3.900,00TL 3.000,00TL Vergiler Hariç:2.542,37TL
Viessmann Vitodens 050 W 20 kW Yoğuşmalı Kombi
Stokta yok
Brand: Viessmann Model: vitodens050w20
Vitodens 050-W  20 kW yoğuşmalı kombi, üstün kalitesi ile öne çıkmaktadır. Kapsamlı aksesuar seçenekleri ile hem yeni binalarda hem de mevcut ısıtma sistemlerinin modernizasyonunda kullanılabilir. Vitodens 050-W, iki farklı kapasite aralığındaki (5,9 ila 24 kW ve 8,0 ila 33 kW) kombi seçenekler..
3.990,00TL Vergiler Hariç:3.381,36TL
Viessmann Vitodens 050 W 24 kW Yoğuşmalı Kombi
Stokta yok
Brand: Viessmann Model: vitodens050w24
Vitodens 050-W 24 kW yoğuşmalı kombi, üstün kalitesi ile öne çıkmaktadır. Kapsamlı aksesuar seçenekleri ile hem yeni binalarda hem de mevcut ısıtma sistemlerinin modernizasyonunda kullanılabilir. Vitodens 050-W, iki farklı kapasite aralığındaki (5,9 ila 24 kW ve 8,0 ila 33 kW) kombi seçenekleriyle s..
4.610,00TL Vergiler Hariç:3.906,78TL
Viessmann Vitodens 050 W 33 kW Yoğuşmalı Kombi
Stokta yok
Brand: Viessmann Model: vitodens050w33
Vitodens 050-W 33 kW yoğuşmalı kombi, üstün kalitesi ile öne çıkmaktadır. Kapsamlı aksesuar seçenekleri ile hem yeni binalarda hem de mevcut ısıtma sistemlerinin modernizasyonunda kullanılabilir. Vitodens 050-W, iki farklı kapasite aralığındaki (5,9 ila 24 kW ve 8,0 ila 33 kW) kombi seçene..
7.350,00TL Vergiler Hariç:6.228,81TL
Warmhaus Enerwa Plus 33 Tam Yoğuşmalı Kombi
Favori Marka -14 %
Brand: Warmhaus Model: enerwaplus33
Warmhaus Enerwa Plus 33 Tam Yoğuşmalı Kombi Warmhaus Enerwa Plus kombileri diğer yoğuşmalı kombilerden ayıran en önemli özelliklerden bazıları aşağıdaki gibidir.Gaz adaptif kontrol sistemi sürekli verdiği iyonizasyon sinyali ve adaptif gaz valfiyle ve fan ile eş zamanlı kontrol sağlar1:10 geniş..
28.750,00TL 24.750,00TL Vergiler Hariç:20.974,58TL
Warmhaus Ewa 24 Full Premix Tam Yoğuşmalı Kombi Warmhaus Ewa 24 Full Premix Tam Yoğuşmalı Kombi
Favori Marka -35 %
Brand: Warmhaus Model: ewa24
Warmhaus Ewa 24  tam yoğuşmalı premix kombi monoblok eşanjör yapısı, yüksek kalitesi ve yüksek sıcak su konforu ile öne çıkmaktadır. Kombi üretiminde kullanıla gelen gelişmiş tüm teknolojileri aynı anda bünyesinde barındıran Wamhaus kombileri seçmek sizi memnun edecek.Fark yaratan inovatif ürün..
25.450,00TL 16.600,00TL Vergiler Hariç:14.067,80TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 13 (2 Sayfa)