Bu hizmet normalde dışarıdan haricen verilen bir hizmet değildir. İgdaş kombi montajı da dahil olmak üzere doğalgaz tesisatına yapılacak tüm müdehaleler için (bu tanıma herhangi bir gaz yakıcı cihazı, kombi, ocak vb. gibi sökmek bile dahil) EPDK dan 10 yıllık sertifika alan ve bunu her yıl vize yaptırmak sureti ile yenileyen doğalgaz mühendislik firmalarını yetkili kılmıştır.

Kombi değişimi veya ilk defa kombi montajı yaptırmak üzere belli bir ücret karşılığı hizmet aldınız diyelim, bunu eğer İgdaş yetkili firma yaptıysa kombi değişim formunu siz istemeden vermelidir. İgdaş yetkili firmaların görev tanımında bu vardır, yaptığı her türlü işlemi sizin tercihinize bırakmadan belgelemeli ve bununla ilgili atılması gereken adımları atmalı, süreci nihayete erdirmelidir. Bunun doğal bir sonucu olarak kombi değişim formu ücreti de bu hizmet bedelinin içindedir.


Nedir bu işlemler?

Kombi değişimi için yapılması gerekenler; işlemi yapan yetkili firma kombi montajını belgeleyen cihaz bildirim formunu doldurmalı. Bu formu İgdaş'ın onayına sunmalı, onayı müteakip müşteri ile paylaşmalı. Ancak bu şekilde satın aldığınız kombinin yetkili servisi garanti işlemlerini başlatabilir. 


Bu formda neler yazıyor?  

Bu formda abonenin İgdaş tüketim numarası, isim ve adres bilgileri, eski cihazın bilgileri, yeni cihazın bigileri (marka, model, kapasite vd.) cihazın montajının yapıldığı mahal bilgileri yazar.


Kombi değişim formu ücreti

Biz yaptığımız kombi değişimlerinde hizmet bedelini, İgdaş yetkili firma olmanın bir gerekliliği olarak kombi değişim formu ücreti içinde belirliyoruz. Ne var ki kombi değişimini yetkisiz kişi veya firmalara yaptırmış olan kullanıcılar bu hizmeti mecburen haricen almak zorunda kalıyorlar. Çoğu durumda hem montaj ücreti hem de kombi değişim formu ücretini ayrı ayrı ödediklerinden genel toplam daha pahalıya bile geliyor. Firmamız 7000480 yetki numarası ile İgdaş yetkili firmasıdır. 1 günde formu onaylatıp aynı gün elektronik imzalı olarak siz tüketicilere ulaştırıp sorununuzu çözüyoruz. Kombi montajını yaptırmış fakat bu belgeyi alamamış kullanıcılar için dışarıdan alınacak bu hizmetin güncel fiyatını alt kısımda görebilirsiniz. Sağlıkla kalın.


Engin AVCI

Makine Mühendisi